https://m.facebook.com/psikiyatrist.arzuerkan?refsrc=https%3A%2F%2Ftr-tr.facebook.com%2Fpsikiyatrist.arzuerkan
www.arzuerkan.com
Diş Hekimi korkusu nasıl oluşur? Terapi ile tedavi olur mu? Hipnoz ile diş tedavisinde ağrısız ve iğnesiz uygulama sonuç veriyor mu?
Kadın Ruh ve Beden Sağlığı
Psikiyatrist Arzu Erkan Yüce Kimdir?
Akşehir Anadolu Lisesi ‘nden birincilikle mezun olmuştur. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. İhtisasını Ege Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı ‘nda tamamlamıştır. Bayındır Devlet Hastanesi’nde Devlet Hizmet Yükümlülüğünü yerine getirmiştir. 2013-2014 yılları arasında Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde Psikiyatri Uzmanı olarak çalışmıştır.
Hastalarına ve danışanlarına daha kaliteli zaman ayırabilmek ve psikoterapi alanındaki uygulamalarına ağırlık vermek üzere kamudaki görevinden ayrılmıştır. Halen Alsancak ‘taki muayenehanesinde Psikiyatrist ve Psikoterapist olarak hizmet vermektedir.
Kadın Ruh Sağlığı, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, İlişki Sorunları, Anksiyete Bozuklukları, Duygudurum Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Cinsel Yönelim Sorunları, Yeme Bozuklukları, Obezite, Kişilik Bozuklukları, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Psikotik Bozukluklar, Psikosomatik Rahatsızlıklar, Alzheimer Hastalığı, demans, yaşlılıkta görülen diğer psikiyatrik rahatsızlıklar, diğer tıbbi durumlara eşlik eden psikiyatrik rahatsızlıklar, diğer kliniklerde tedavi gören hastaların ve bakım gerektiren hastaların psikiyatrik tedavileri, özel ilgi alanlarıdır.
Ege Üniversitesi Ruh sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’nde Konsültasyon Liyezon Birimi, Bağımlılık Birimi, Affektif Hastalıklar Birimi, Psikoterapi Birimi, Psikoz Birimi, Anksiyete Bozuklukları Birimi, tüm yataklı servis ve polikliniklerde çalışmıştır. Rotasyonları sırasında Ege Üniversitesi İç Hastalıkları Kliniği, Ege Üniversitesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı Çocuk ve Gençlik Ruh Sağlığı Polikliniklerinde, Ege Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Kliniği ve Polikliniği’nde çalışmıştır. Temel ilgi alanı psikoterapi uygulamaları olup, bu alanda uzmanlaşmak üzere çok sayıda eğitimi başarıyla tamamlamış ve pek çok danışanın tedavisini yürütmüştür.
Psikanalitik Yönelimli Psikoterapi alanında izmir Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Vakfı ‘nın kuramsal eğitimlerine katılmıştır. Hasta süpervizyonlarına 6 yıl boyunca düzenli olarak katılmıştır. 2009-2014 yılları arasında kendi bireysel psikanalitik yönelimli psikoterapi sürecini tamamlamıştır.
Bilişsel Davranışçı Psikoterapi (BDT) alanındaki eğitimlerini, İzmir, Ankara ve İstanbul’da tamamlamıştır. BDT eğitimlerine 2005 yılında Prof. Dr. Hakan Türkçapar ve Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen kuramsal eğitimleri ve hasta süpervizyonu aşamalarını başarıyla tamamlamıştır. Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği ‘nin (KDTD) sertifikalı psikoterapistlerinden biri olmuştur. Türkiye Psikiyatri Derneği ‘nin (TPD) i Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler alanındaki sertifikalı eğiticilerinden biri olmuştur. Ege Bölgesi-İzmir eğiticilerindendir. Türkiye Psikiyatri Derneği, Türk Tabipler Odası, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği (BDPD) üyesidir. Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar Dergisi Yayın Danışma Kurulu Üyesidir.
İhtisası sırasında Cinsel Kimlik ya da Cinsel Yönelim Sorunları ile başvuran olguların poliklinikteki bireysel tedavi, terapi ve izlemlerini gerçekleştirmiştir. Transseksüel bireylerin katıldığı grup terapilerini Prof. Dr. Hayriye Elbi ‘nin koterapisti olarak yürütmüştür. 2013-2014 yılları arasında Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen Çift ve Cinsel Terapi Eğitimini tamamlamıştır. The European Federation of Sexology (EFS) & The European Society for Sexual Medicine (ESSM) tarafından yapılan uluslarası sınavı geçmiş ve Uluslarası Psikoseksüel Terapist ünvanını elde etmiştir. 16. Uluslararası Avrupa Cinsel Tıp & 12. Uluslararası Avrupa Seksoloji Derneği ortak kongresinde kongre düzenleme kurulu üyeliği yapmıştır.
Uluslarası Şema Terapi Derneği (The International Society of Schema Therapy (ISST)) eğitmeni Psikiyatrist Dr. H. Alp Karaosmanolu tarafından verilen Şema Terapi Model ve Teknikleri, Borderline ve Narsisistik Kişilik Bozukluklarında Şema Terapi Uygulamaları temel eğitimlerini tamamlamıştır.

psikiyatristarzu

Hepsini Göster

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir